Soru : Bakır Nedir ?

Cevap : Bakır (Ingilizce copperAlmanca KupferFransızca cuivreLatince cuprum), 1B geçiş grubu elementi. Yüzyıllardan beridir insan oğlunun mutfaklarında kullandığı , diğer metallere oranla lezzet ve pişirmede daha avantajlı olduğu için tercih edilmektedir.

Soru : Bakır Zehirleme Yapar mı ?

Cevap : Doğada bulunan hemen hemen tüm metaller paslanma ve korozyona uğradığı gibi bakırda elbette pas ve korozyona uğramaktadır . Mutfağımızda kullandığımız bakır mutfak eşyalarımız KALAYLI olduğu takdirde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamız mümkün değildir . Dekoratif olarak kullanılacak ürünler için kalay olup olmaması herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.

Soru : Bakır Ürünler Ne Kadar Süre Zarfında Kalaylanmalıdır ve Kalay Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapmalıyız ?

Cevap : Bakır ürünler kullanımlarına göre 2 ila 3 yıl arasında kalaylanması gerekmektedir . Bunu anlamanın en kolay yolu iç kısmının bakırın kendi doğal rengini almasıdır. Kalay ömrünü uzatmak için ise ateşe giren ürünlerimizde kısık ateş kullanarak bu süreyi dahada uzatabilmek mümkün olmaktadır.

Soru :  Bakır Kararma Yapar mı ? 

Cevap : Bakır ürünlerin kararma yapanı ve kararma yapmayanları elbette mevcuttur , bunları öğrenmek için satıcılarınızla iletişime geçerek bilgi almanız mümkün ve siz değerli müşterilerimizi bilgilendirmek amacı ile burdan sizlere ayrıntılı bilgi vermek Hakan Turistik Bakır El Sanatlarının sorumluluğudur. Aldığınız bakır ürünlerin kararmaması için kendi orjinal renginde olmaması yani kaplama olması gerekmektedir ve bu kaplamalardan bizim en çok kullandıklarımız nikelaj kaplama,kalay ve gümüş kaplamadır. 

Soru : Siteden Nasıl Alışveriş yapabilirim ?

Cevap : Sitemizde şuanda online ödeme sistemlerimiz aktif edilmemiştir ve ilerleyen dönemlerde online satışa geçilecektir. Almak istediğiniz ürünün kod no. bilgisi ile bizlerle iletişim numaralarımızdan herhangi biri ile iletişime geçerek siparişlerinizi güvenle verebilirsiniz. İmalatçı firma oluşumuzdan dolayı bazı ürünlerimiz stoklarımızda olmadığından telefonla yada whatsapla ön bilgi almanızda yarar vardır. banka havale ve eft si ile ödemeli ve ptt üzerinden posta çeki ile ödeme kabul etmekteyiz.

Soru : Almış Olduğum Ürünlerin Ödeme Bilgileri Nelerdir ?

Cevap : Ödemelerinizi banka havalesi yada EFT ile yapmak isterseniz ;

Yapı kredi bankası kahramanmaraş şubesi

şube kodu 208 

IBAN TR35 0006 7010 0000 0087 3591 23

Hesap no : 87359123

Ödemelerinizi PTT (posta çeki) ile yapmak isterseniz ;

Hesap No 625 28 91

Hesap İsmi Sıddık DARENDELİ

Soru : Almış Olduğum Ürünüm kaç Günde Bana Ulaşır ?

Cevap : Almış olduğunuz Ürünler yaklaşık 1 - 3 gün arasında aras kargo ile adresinize sorunsuz bir şekilde teslim edilmektedir. 

Soru : Yurtdışına Gönderi Yapıyormusunuz ?

Cevap : Evet yurtdışına global ölçekli kargo firması ''TNT'' kargo ile dünyanın her noktasına ürün teslimi yapmaktayız ve avrupanın önemli şehirlerine ( berlin,londra vs. vs. ) 24 saatte teslim kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

Soru : Toptan Satışınız Var mı ?

Cevap : Hakan Turistik Bakır El Sanatları'nın esas kulvarı bakır üretiminin toptan pazarlanmasıdır . Türkiyenin hemen her ilinde bir veya birden fazla kişi ve kuruluş ile satış partnerliklerimiz bulunmakta.

Soru : Toptan Satışlarda Fiyatlarda indirim ve iskonto oranları nelerdir ?

Cevap : Toptan satışlarımız hakkında bilgi sahibi olmak isteyen müşterilerimizin bizimle irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Soru : Kişi ve kurumlara özel ürün üretimi yapmaktamısınız ?

Cevap : Firmamız kişi ve kurumlara ( lokanta,restaurant,otel,kurumsal firma vb.. ) özel olarak yüksek adetli olmak kaydı ile markalı ve logolu ürün yapma kabiliyetine sahiptir. Detaylı bilgi için iletişim kısmından bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz ve örnek çalışmalarımız hakkında yazılı ve görsel bilgi sahibi olabilirsiniz..

Soru : Neden kapıda ödeme ile alışveriş yapılmıyor siteden ?

Cevap : Kapıda ödeme sistemi ile gönderilen kargolarda kargo şirketlerinin kargo dağıtım bedeli haricinde ürün  bedeline göre 5 ila 35 lira arasında değişen kapıda ödeme hizmet bedeli altında para talep etmeleri hem siz müşterilerimizin hemde bizim menfaatlerimize uygun düşmediğinden ve ekstra maliyet artışı yaptığından kapıda ödemeli ürün gönderimi yapmayı siz değerli müşterilerimizin menfaati için uygun bulmadığımızdan kapıda ödemeli ürün gönderimi yapmamaktayız.Telefon?
0 532 302 52 81
0 344 214 57 07
E-Posta
...E-Posta gönder